Antika Eşya Taşımacılığı

Antika eşyalar artık günümüzde farklı farklı bölgelerde değilde tek bir bölgede taşınmaya başlıyor. Yani bir bölgeye ait 7 il varsa ve 6 ilde de antika eşya koleksiyonları, sergileri vb. şeyleri varsa artık bunlar 3 şehre, 2 şehre düşünülmekte. Kimilerinize mantıksız gelebilir, kimileri sevmeyebilir ancak sanatın daha yoğun yaşanması adına bu yapılmalıdır. Bu da var olan antika taşımacılığı sektörünün değerlenmesine ve ihtiyacının artmasına neden oluyor. Öncelerde 12 dilimlik bir pastada sadece bir dilim antika taşımacılığı üzerineyken günümüzde bu iki katına yani iki dilime çıkmakta. Antika taşımacılığının öneminden ve değerinden de bahsetmemize gerek yok herhalde. Zira en ufak bir hata para ile ödenemeyecek zararlara yol açabilir. Bu yüzden antika eşyalar taşınırken bizim gibi işinde iyi firmalar tarafından yapılmalıdır. Antika eşya taşımacılığını normal bir şehirlerarası ev taşımadan ayıran sayısız fark vardır. Hepsini tek tek incelemekte mümkün değildir. Bizde sizlere belli başlı, temel farklardan bahsedeceğiz ki mantığını kavrayabilesiniz. Zaten mantığını kavradıktan sonra da neden antika eşya taşımanın ayrı bir sektör olduğunu kolayca anlayacaksınız.

Antika Eşya Taşımacılığı

Şehir İçi ve Şehirler arası Profesyonel Antika Eşya Taşımacılığı

Şehir İçi ve Şehirler Arası Antika Eşya Taşıma

Her antika eşya yükte hafif olmayabilir ancak pahada gerçekten ağırdırlar. Kendi içlerinden değerleri oldukça yüksektir ve değişkendir. Mesela eski bir iş çantası bile günümüzün en kaliteli iş çantalarından iki katı yüksekte fiyata sahip olabilir. Ama genelde önemli olan antika eşyalar ise taşınması zor olan eşyalardır. Taşınmasının da zorluğu sadece eşyanın ağırlığı ile alakalı değildir, eşyanın değeri ile alakalıdır. Küçük ancak kırılgan olan bir eşyanın maddi değeri çok yüksek olabilir. Ya da eski bir fincanlığın manevi değeri çok yüksek olabilir. Bizlerde antika eşya taşırken bazı önlemler alıyoruz ve maksimum dikkatle taşıyoruz. Aldığımız bu önlemlerin başında eşyanın paketlenmesi gelmekte. Eşya paketleme her ne kadar değersiz bir şey olarak gözükse de aslında ciddi bir değere sahiptir. İyi bir paketleme ile çok ağır bir darbe bile atlatılabilir. Bizde eşyanın yapısına, maddesine göre bir paketleme işlemi uyguluyoruz. Her üründe değişik olduğu için bu net bir şey söyleyemem ancak genelde ilk olarak çevresi yumuşak bir madde ile sarılıyor, ardından taban strafor köpük olan bir kutuya konuyor, ondan sonra da üstü straforla kapatılıyor ve kutusu ambalajlanıyor. Genel olarak paketleme bu şekilde gerçekleşiyor. Paketleme gerçekleştikten sonra da  antika eşya taşımaya dair her şey bitmiyor elbette. Eşya taşınırken de bazı şeylere dikkat ediliyor. Mesela sade ve sakin bir sürüş gerçekleştiriliyor. Yani hiç öyle acele olsun, bir an önce gitsin gibi sorunlar baş göstermiyor. Her şeyin en iyi şekilde gerçekleşmesi adına buna dikkat ediliyor. Ancak her şeye rağmen şehirler  arası nakliyat firmalarının elinde olmayan durumlar olabilir. Mesela karşı güzergahtan gelen bir aracın nakliye aracına çarpması gibi. Biz firma olarak bunun içinde maddi bir çözüm öneriyoruz size. O da tahmin edebileceğiniz gibi sigorta. Antika eşyanızı sigortalattırarak başına bir şey geldiğinde bile maddi değerini koruyorsunuz kısacası. Özellikle şehirler arası nakliyat için sigorta çok önemlidir. %1’de olsa kaza gibi bir ihtimal vardır ve bu ihtimale karşı da gerekli önlem alınmalıdır. Ancak bu önlemlerde yeterli gelmiyorsa yapılabilecek hiçbir şey yok demektir.

Sizlerde bir şehirlerarası nakliyat istiyorsanız ve nakliye edeceğiniz ürünün antika değeri varsa doğru firmadasınız. Firmamız sizlere en iyi nakliye hizmetini sunar ve ürününüzün güvenle varış noktasına ulaşmasını sağlar. Bunu büyük bir titizlikle yaptığından çoğu zaman aksi bir ihtimal bile düşülmez.