Eşyalarınıza Zarar Gelmeden Nasıl Taşınabilirsiniz

Evler için en büyük sorunlardan biri olarak her an taşımak gelmektedir. Sizler de eşyalarınızı taşımak zorunda kalarak başka bir eve gitmeniz gereken anlarda asla eşyalarınızın zarar görmesini istemezsiniz. Kendiniz için bu anlarda sizlere yardım etmesi için daha çok nakliye firmalarını tercih eder iken bir yandan hazırlık esnasında da oldukça dikkatli olmanız gerekir.

Mesela büyük boyutlarda olan beyaz eşyaların zarar görmemesi adına havalı naylon malzemeden paketlenmesi ve taşımayı iki personelin birlikte dikkatli bir şekilde yapması gereklidir. Hem çizilmesine ya da kenar kısımlarda meydana gelebilecek çatlaklara engel olmak için beyaz eşyalarınız ilk olarak bir havalı naylon ile sarmayı ondan sonra da kutu içerisine yerleştirmelisiniz. Bu sardığınız anlarda üzerine doğru ne kadar sert olan bir cisim ya da eşya devrilir ise devrilsin kırık ya da ezilme olma durumu olmayacaktır.

Eşyalarınıza Zarar Gelmeden Nasıl Taşınabilirsiniz ?

Eşyalarınıza Zarar Gelmeden Nasıl Taşınabilirsiniz ?

Bundan dolayı da ilk olarak bunlara dikkat etmelisiniz. Tabi ki bu durum en çok mutfak eşyalarında yeri doldurmaktadır. Mutfaklar içinde yer alan tüm eşyaları koliye koymadan önce bez ya da gazete yardımı alarak sarmayı tercih edin. Tüm eşyaları ne kadar çok sarar iseniz sarsılmalarda birbirlerine çarpmaları durumu da o kadar azalacak ve kırılma oranları da o kadar azalacaktır. Bunu yaptıktan sonra koli içine koyar iseniz daha sağlam bir şekilde yeni taşınacak olduğunuz evlerinize taşınabilirsiniz. Her şeyi yaptıktan sonra en çok dikkatleri üzerine çeken bir yapı olarak da aynası olan eşyalar olmaktadır. Nakliye araçları içinde her ne kadar sarar iseniz sarın ufak bir sarsıntı, yere düşme ya da üzerine bir eşya düşmesi sonucunda kırılmalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlara sizler de engel olmak için kendiniz adına da sararak muhafaza etmeyi tercih edin.

Yatak ya da yorgan gibi ürünleri direk poşetlemek ya da öyle koymak yerine yorganlar için olan hurçların içine koymayı tercih edin. Hem kirlerden korumanıza yardımcı olur iken hem de daha az yer kaplayarak nakliye aracında en büyük yeri almayacaktır. Ve en son nakliye aracına eşyalarınızı teslim eder iken kırılma ihtimali olan kolileri de belirtmeyi asla ihmal etmeyin.