Evden Eve Nakliyat Şikayet

Bu yazımız evden eve nakliyat sektöründe yaşanan olumsuzlukların araştırıp şikayetlerin neden kaynaklandığını siz değerli tüketicilere aktarmak adına kaleme alınmıştır.

Genel olarak nelerden şikayet edilmiş önce onlara bakalım,

– Taşıma esnasında fiyat artırımı
– Küçük kamyon ile gelinip eşyaların sığmaması
– Eşyaların kaybolması
– Taşıma esnasında özensiz işçilik yüzünden eşyaların hasar görmesi
– Eşyaların belirtilen tarihten geç teslim edilmesi
– Firmanın taşıma günü gelmemesi
– İş iptali veya ertelenmesinde verilen kaparonun iade edilmemesi vb…

Yukarıda yazdıklarımıza benzer onlarca hatta yüzlerce şikayeti internet üzerinden okuyabilir veya çevrenizdeki insanlardan duyabilirsiniz.

Tüm bu sorunların yaşanması evden eve nakliyat sektörünün ne denli başı boş olduğunu ortaya koymaktadır. Sektörün hemen hemen %90’ından fazlasının korsan ve amatör firma olduğunu hatırlatmamızda fayda vardır.

Evinizi yada ofisinizi taşırken sizlere tavsiyemiz kurumsal ve referanslı nakliye firmalarını tercih etmenizdir. Böylelikle yukarıda sıralamış olduğumuz sorunları bertaraf etmiş olursunuz. Bunun için yapmanız gereken çok iyi bir araştırma yapmanızdır. Firmanın Ticaret Odası kaydı, K-3 yetki belgesinin olması gerek ve şarttır. Ayrıca firmanın enaz 15 yıllık bir deneyimin olması çalışan personellerin deneyimi için önemlidir.

Unutmamanız gereken nokta kurumsal firmaların nakliye fiyatları amatör ve korsan firmalara oranla daha yüksektir. Bunun en tabi nedeni almış olacağınız kaliteli hizmetten kaynaklanmaktadır. Daha detaylı bilgi için firmamızı arayabilir ve aklınıza takılan her türlü sorunuzu Müşteri Temsilcisi çalışanlarımıza iletebilirsiniz. Bunun için firmamıza 444 9 069 nolu çağrı merkezinden 7/24 ulaşabilirsiniz.