İstanbul İzmir Arası Nakliyat

Bir yıl içinde Türkiye’de gerçekleştirilen tüm evden eve nakliye işlemlerini alsanız ve inceleseniz bu nakliyatların büyük bir çoğunluğunun şehirler arası nakliyat olduğunu görürsünüz ve aynı zamanda bu nakliye işlemleri küçük şehirlerden küçük şehirlere değil, küçük şehirlerden büyük şehirlere olur ya da büyük şehirlerden büyük şehirlere. Türkiye’nin bu nakliye alanında da en çok ihtiyaç duyduğu şey İstanbul İzmir arası nakliyattır. İstanbul ülkemizin en yüksek nüfusa sahip birinci şehri iken İzmir ülkemizin en yüksek nüfusuna sahip üçüncü şehridir ve aralarında çok büyük mesafeler yoktur. İkisi de birçok iş imkanına sahiptir ve sektörel açıdan çok gelişmiştir. Bu yüzden de şehirler arası nakliyat alanında en çok tercih edilen iller arasında gelirler. Çok uzun zamanlarda böyle gidecek gibi. İstanbul ile İzmir arası her ne kadar çok uzak olmasa da nakliyata dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir.

İstanbul İzmir Arası Nakliyat

İstanbul İzmir Arası Nakliyat

Profesyonel İstanbul İzmir Arası Nakliyat Hizmetleri

İstanbul ile İzmir arası tam 567 km ve şehirler arası nakliyat için oldukça idealdir. Nakliyenin yoğunluğuna göre de gidiş süresi uzayabilmektedir. Dolu bir nakliye aracı ile de 12 saat kadar sürebilmektedir bu işlem. Yani İstanbul ile İzmir arası nakliyat sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Bunun yanında nakliye sırasında birçok olumsuz şey olabilir. Tıkanık bir yol, zor hava koşulları, olası bir kaza gibi. Her şeyin mükemmel olmasa da iyi bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız kaliteli bir firma tutmanız gerekir. Çünkü kaliteli bir firma gelecek 12 saatin hava durumunu, yolda yapılabilecek bir yol çalışmasını ya da bunun gibi şeyleri öğrenebilir. Eğer aynı zamanda tecrübeli bir firmaysa da trafiğin nerede sıkışabileceğini, yolun nerede zorlaşacağını önceden kestirebilir. Tüm bunlarda birleştirilip kullanıldığında ortaya sağlıklı bir nakliye çıkar ki eminim çoğunuzun da istediği budur.

İstanbul İzmir şehirler arası nakliyat yine de bu kadar basit değildir. Nakliyat gerçekleşirken en ufak bir bardağa bile dikkat edilmelidir. Bu yüzden paketleme işlemi düzgün yapılmalıdır. Yol koşulları her ne kadar iyi olsa da Ege farklı bir bölgedir ve basınca bile bağlı olarak işleriniz aksayabilir. Bardak, tabak gibi şeyler bir kutu içinde köpükle beraber durması gerekirken baza, sehpa, masa gibi şeyler olabildiğince sökülmeli hacmi en az yer kaplayacak hale getirilmeli ardından araca yüklenmelidir. Bu sayede hem araç içerisinde ki alandan tasarruf edilir hem de eşyalar güvenle taşınır. Buda önemli bir konudur çünkü şehirler arası nakliye gerçekleştirenlerin çoğu nakliye sonrası kırılan, bozulan eşyalardan şikayet eder. Bunları yaşan biri olmamak içinde yazdıklarıma kulak vermelisiniz.

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat

Ülkemiz şehirleri çoğunlukla bir birinden farklıdır ve benzetilmesi güçtür. Bu yüzden her eşya ayrı bir şekilde değerlendirilmelidir. Antalya’da kullanabileceğiniz bir eşya İstanbul’da kullanılmayabilir. Ya da İzmir’de kullanabileceğiniz bir eşya İstanbul’da kullanılmayabilir. Bu yüzden bir eşya taşınmadan daha doğrusu araca konmadan önce gidilen bölge için uygun mu değil mi düşünülmelidir. Eğer ki değilse farklı bir şekilde değerlendirilebilir.

Şehirler arası nakliyat en kısa yoldan değil en kolay yoldan yapılmalıdır her zaman. En kolay yolda genelde en uzun yol olur. Bu yüzden varış noktasına çabuk gitmek mi önemli yoksa güvenli bir şekilde gitmek mi önemli karar vermeniz gerekir. Ardından planlamanızı da ona göre yapmanız gerekir.

İstanbul İzmir arası nakliyata ve şehirlerarası nakliyat hakkında söyleyebileceklerimiz bunlardır. Genel özelliklerinin bu olmasıyla beraber oldukça dışa açılabilir konulardır ve buradan sonrası da size kalmış bir durumdur.