Kütüphane ve Arşiv Taşıma

Şehir içi ve şehirler arası nakliyat günümüzün en çok ihtiyaç duyulan, en çok tekrarlanan sektörlerinden biri. Gerek Türkiye’de gerekse diğer dünya ülkelerinde şehiriçi ve şehirler arası nakliyat firmalarına ihtiyaç duyulabilir. Ülkemizde İstanbul – Antalya nakliyatları, İstanbul – Ankara nakliyatları gibi büyük şehirlere ait nakliyatlar sıkça yapılmakta. Her yıl İstanbul’un artan nüfusunu ve şehir içinde yaşanan sirkülasyonunu şehiriçi ve şehirler arası hizmet veren nakliyat firmaları sağlamakta. Şehir içi ve şehirler arası nakliyat günümüzde en çok başvurulan nakliye çeşitlerinden biri. Nadir başvurulan bir nakliye çeşidi söylemek gerekirse kütüphane ve arşiv taşımayı örnek verebilirsiniz. Ülkemizde ki kitap ve kütüphane kapasitesi belli, istatistiklere baktığımızda bu sayının çok az olduğunu görebiliriz. Kütüphane ve arşiv taşıma oldukça az olsa bile firmamız sizlere bunu sağlamakta. Bunu sağlarkende en iyi şekilde sağlamakta. Nitekim evden eve taşıma farklı, kütüphaneden kütüphaneye taşıma farklı. Kitapların taşınmasında ki incelik, gerekli diğer eşya ve araçların taşınmasında ki incelik çok önemli. Yanlış bir şey maddi ve manevi birçok zarara açabilir. Bu yüzden de böylesine önemli bir iş bizim gibi işinin ehli firmalar tarafından yapılmalıdır.

Profesyonel Kütüphane ve Arşiv Taşıma Hizmetleri

Profesyonel Kütüphane ve Arşiv Taşıma Hizmetleri

Kütüphane ve Arşiv Taşıma

Kütüphane ve arşiv taşımanın ilk kuralı kitapları ayrı demirbaş eşyaları ayrı taşımaktır. Zira iki ürün bir arada taşınmaz ve kitap taşıma kolay bir iş değildir. Kitaplar taşınırken kategorilendirilmeli, taşınan yere düzgün bir şekilde götürülmelidir. Nakliye sağlanırken her şeyin daha kolay olması amacı ile bu yapılmalıdır. Kitaplar tek tek sarılmalı, nakliye sırasında ki her hangi bir kazaya karşı korunmalıdır. Bunun yanında normal eşyalar ve demirbaş eşyalar ayrı bir şekilde taşınmalıdır. Tek bir araç içinde olacaksa da paravan ile ayrılmalıdır. Eşyalar, kitaplıklar, masalar, raflar vb. ürünler olabildiğince küçük parçalara ayrılmalı, o şekilde araca yüklenmelidir. Araç içerisinde ki hacimden tasarruf edilerek hem daha çok kitap taşınabilir hemde alıncak yol daha kısa sürede gidilebilir.

Tarihi kitaplar, manevi değeri maddi değerinden daha çok eden kitaplar, eski ansiklopediler taşınırken özel kağıtlara sarılmalı, özel kutulara konulmalı ve straforlar ile kaplanmalıdır. Bir çarpışma olsada, büyük bir kaza gerçekleşsede bu kitaplar zarara uğrama ve aynı şekilde taşınır.

Şehirler Arası Kütüphane ve Arşiv Taşıma

Kütüphane ve arşiv taşıma da, şehirler arası nakliyat gerçekleşirken alınacak yol çok önemlidir. Zararın oldukça azaltılabileceği bir yol seçilmelidir. Önemli olan kısa ve hızlı yol değildir, güvenli yoldur. Güvenli yolda uzak olsun, kısa olsun hiç fark etmez, güvenli bir şekilde alınmalıdır. Firmamızda sizlere bunu sağlamaktadır. Temelde ne kadar zor bir şey gibi görünsede aslında değildir ve bizim gibi işi bilen firmalar tarafından yapıldığında her sorun çözülebilir.

Örnek vermek gerekirse Antalya’dan İstanbul’a taşınacak bir kütüphane en az 24 saatte taşınmalıdır ve yol seçimi yerel alanlardan yapımalıdır. Kısa ama zor olan dağlık bölgelerden gidilmemeli, uzun olan iç kesimlerden gidilmelidir. Bu sayede bu nakliyat sağlanabilir. Trafik kurallarına uymak da aracın güvenli bir şekilde gitmesini sağladığından buna da dikkat edilmelidir. Kaçak ya da işini bilmeyen bir nakliye firması ile çalışıldığında çoğu zaman trafik kuralları da dikkate alınmaz ve bir kaza olduğunda istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılır. Bir kütüphanenin yok olması da göze alınabilecek bir şey değildir.

Uzun lafın kısası kütüphane ve arşiv taşıma da her şehirler arası nakliye çeşidi gibi farklı bir nakliye çeşididir. Buna bağlı olarak da farklı şeyler içerir.  Bu taşıma türünün incelikleri bilinmediğinde başarılı bir taşıma gerçekleştirilemez. Başarılı bir taşıma istiyorsanız da Ege Tur gibi işinde ehil bir firma ile çalışmalısınız.