Nakliyat Müşterisi Ne Kadar Bilinçli

Bu yazımızda şehirler arası nakliyat hizmeti alan tüketicilerin firma tercih ederken nelere dikkat ettiğini ve tercihlerinde hangi parametrenin önemli olduğuna değineceğim.

1997 yılında kurulan firmamızın tüm aşamalarında bulunan ve 2015 yılına gelindiğinde geçen 18 yıllık zamanda birçok müşterimiz ile gerek telefonda ve gerekse birebir görüşmelerimde tespitim, tüketicilerin Kurumsal firma mı? yoksa ucuz fiyat veren firma mı? tercih edilmelidir sorusuna maalesef %90 oranında fiyatın ucuzluğundan dolayı düşük fiyat politikası ile çalışan firmalar tercih edilmektedir.

Bu aşamada şehirler arası nakliyat hizmeti alan müşteri ne kadar bilinçli? sorusunu aklımıza getirmektedir. Tercihler yapılırken genelde şu önermeler karşımıza çıkmaktadır.

1- Tüm firmalar aynı hizmet sağlamaktadırlar. (paketleme, de-montaj ve montaj, yükleme ve boşaltma)
2- Eşyalarımızın taşınmasında firma bize özel araç tahsis edeceğini belirtti (şehirler arası nakliyat işlemleri için)
3- İstediğimiz zamanda taşıma işleminin gerçekleşmesi
4- Sigortalı taşımacılığın yapılması.

Tüm bu maddeleri görüşme sağladığınız bütün şehirler arası nakliye firmaları sağladığını iddia etmektedir fakat uygulamada çoğu kez sıkıntı yaşanmaktadır. Çünkü sizlerin beklediği hizmet ile nakliye firmasının sunduğu hizmet farklı olabilmektedir. Ama yinede tüketicilerin çoğu sadece fiyata bakarak, bazen hizmet içeriğini dahi sormadan firma tercihinde bulunmaktadırlar. Sonuç olarak her 10 müşteriden 8’inin taşıma işlemini gerçekleştirdiği nakliye firmasından memnun kalmadığını tecrübe edinmiş oldum.

Evden Eve Nakliyat

Kurumsal ve Profesyonel Evden Eve Nakliyat Hizmetleri İçin Bizi Arayın…

Peki neden her 10 müşteriden 8’i taşıma işlemini gerçekleştirdiği firmadan memnun kalmamaktadır? En temel neden fiyat ve hizmet dengesinin sağlanmamasıdır. Evden eve nakliyat zor ve zahmetli olduğu kadarıyla maliyetli bir işlemdir. Firmalar arasında oluşan aşırı fiyat farklılıklarının nedenlerinden bazıları, kurumsal nakliye şirketlerinin çalıştırdığı deneyimli personelin aldığı maaş ile korsan veya amatör firmaları çalıştırdığı ve hiçbir tecrübesi olmayan personelin maaşının aynı olmaması, paketleme için kullanılan malzemelerin kalitesinin farklılığı, eşyanızın hasar görmesinde firmanın sizlere vereceği garanti, taşıma işleminde yeteri veya eksik personel çalıştırılması gibi birçok neden sayabiliriz.

Tavsiyem gerek şehir içi ve gerek şehirler arası nakliyat işlemlerinizde firmalardan fiyat alırken aşırı ucuz fiyat veren firmaları kesinlikle tercih etmemeniz. Sektördeki en iyi hizmet sunan şehirler arası nakliyat firmalarını araştırarak alacağınız hizmeti ve fiyatı not ederek işe başlayabilir ve en az 3 en çok 6 firma ile görüşerek taşıma işleminizi organize ediniz.