Nakliyat Sözleşmenizi Yapmayı Unutmayın

Ev eşyası taşımacılığı hizmeti alan müşterilerin en çok şikayet ettiği konu nakliye firması ile bir türlü bir araya gelip sözleşme yapılmamasıdır. Neden sözleşme yapılmalıdır? Bir ürün veya hizmet alırken yapılan sözleşmeler her iki taraf için bağlayıcı olmaktadır. Sözle verilen vaatler çoğu zaman yerine getirilememektedir. Bundan dolayı sözleşme yapılması kaçınılmazdır.

Sözleşme yapılması hem nakliye firması hemde hizmet alacak müşteri için şartların aynen sağlanması anlamına gelmektedir. Çoğu zaman nakliye firmaları sizlere anlaşma öncesi anlattıkları hizmeti maalesef taşıma günü aynen sunmamaktadırlar. Bunun yanı sıra evini taşıyacak olan kişiler de bazen eksik veya yanıltıcı bilgi verebilmektedirler. Yapılan sözleşme ile her iki tarafın hakları koruma altına alınmış olmaktadır.

Firmalar neden sözleşme yapmak istemiyorlar? Sektörde yer alan firmaların çoğu kayıt dışı yani korsan olarak çalıştığından yapılmak istenen sözleşmelere sıcak bakmamaktadırlar. Bir diğeri bu firmalar sizlere vaat ettikleri hizmeti sunamayacağını bildikleri için bağlayıcı olan bir sözleşmeye imza atmak istememektedirler. Bundan dolayıdır müşteri sürekli oyalama taktiği ile son ana kadar sözleşme yapılmamaya ikna edilmektedir. Tavsiyemiz bir taşımacılık firması ile eşyalarınızı taşımaya karar verdiğiniz anda mutlaka sözleşmenizi yapınız.

Yapmış olduğunuz sözleşmede firmanın sizlere sunmayı taahhüt ettiği hizmetler ile ilgili tüm maddelerin eksiksiz olmasına dikkat ediniz…