Nakliye Firmalarını Neden Tercih Etmeliyiz

Ne zaman ki evimiz taşınacak o zaman çoğumuz için nakliye firmaları, kriterleri ve fiyatları ilgilendirmeye başlıyor. Ama o zamana kadar çoğumuzun bu konuda en ufak bir fikri bile olmaz. Bu yazımızda sizlere taşımacılık ve nakliye firmaları hakkında önemli ip uçları vereceğiz.

Kuşkusuz ki ev taşınacağı zaman herkesin ortak kaygısı olan nakliye sırasında eşyalarımızın zarar görüp görmeyeceğidir. İşte tam bu nokta da şehirler arası nakliye firmalarını çok iyi araştırmamız gerekir. Nakliyat firmalarıyla anlaşma yapmadan önce geçmişindeki müşteri memnuniyetleri konusunda araştırma yapıla bilinir, bunu internetten araştırabilirsiniz. Kaliteli bir şehirler arası nakliyat firması ücretsiz olarak eşyalarınızı sigortalamalı, eşyalarınızın sigortalanması şu anlama gelir, nakliyat esnasında eşyalarınıza zarar geldiği takdirde zararınız nakliyat firması tarafından karşılanması demektir. Bu oldukça önemli bir konudur. Çünkü eşyalarımız bize yaşanmışlıklarımızı hatırlatır ve aynı zamanda ise maneviyatı önemli olduğu kadar maddiyatı da çok önemlidir. Dolayısıyla kaliteli bir şehirler arası nakliyat firmasında mutlaka olması gereken bir özelliktir.

Bir diğer husus ise nakliyat firmasının tüm belgelerine sahip olmasıdır. İso kalite belgeleri ve K-3 yetki belgesi gibi. Bu gibi belgeler niçin önemli? Çünkü bu gibi belgelere sahip olmayan nakliyat firmaları korsan firmalardır ve sizin isteklerinize hem yeteri kadar cevap veremez hem de eşyalarınız zarar gördüğü takdirde zararınızı karşılamazlar. O nedenle mutlaka buna dikkat edin ve aynı zamanda ise bu gibi belgelere sahip olan nakliyat firmaları size de güven verecektir.

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat

Taşıma İşleminizi Gerçekleştiren Firmanın Kurumsal ve Referanslı Olmasına Dikkat Ediniz…

İyi bir nakliyat firmasında bulunması gereken bir başka ve önemli nokta ise araç kapasitesidir. Her türlü yük ve nakliyata uygun araç donanımına sahip olması gerek. Sizin eşyalarınız taşınmadan önce gelip eşya tespiti yapıp paketleme ve ambalaj için gerekli malzemeyi belirlemesi ve gerekli eleman sayısını ve aracı belirlemesi şart. Ayrıyeten itina ile taşınması gereken eşyaları tespit edebilmeleri şart.

Nakliyat firmasıyla çalışan ekibin profesyonel veya uzman olmaları gerek. Eşya tespiti yapıldığında yeni yere taşınacak eşyalar için marangoz ustasının gerekli olup olmadığına karar verebilmesi gerek. Artı nakliyatı istediğiniz zamanda taşınacak eşyaları/yükleri zamanında teslim edebilmesi gerek. Fiyatı ekonomik olması sizi taşınma esnasında sarsmayacaktır ve bu konuda yine nakliyat firması size en uygun ekonomik fiyatı sunabilmesi gerek. Kısmi eşya taşınmalarında firmamız müşterilerine ekonomik bir fiyat sunabilmek için şehirler arası parça eşya taşımayı önerir. Bu şekilde büyük bir araçla birkaç müşterinin eşyası yüklenip teslim edilir ve müşterilerin bütçelerini sarsmadan en ekonomik fiyatla kaliteli bir nakliyat sağlanmış olur.

Teslim edilen eşyaları nakliyat firması tarafından montaj ve demontaj yapılması gerek. Hatta gerekiyorsa bunun için marangoz bile tedarik edilmesi gerek firma tarafından. Firma tarafından yönlendirilen ekiplerin hızlı çalışması ama bir o kadar düzgün ve sağlam çalışmaları çok önemli bir başka husus.

Ayrıyeten nakliyat adı altında hizmet verebileceği il/ilçeler geniş bir yelpazeye sahip olması gerek ki taşınacak eşyalarınızı veya yüklerinizi istediğiniz yerden alıp ve yine istediğiniz yere taşıyabilmesi lazım. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak nakliyat firmalarını araştırırsanız nakliye esnasında sıkıntı yaşamazsınız. Yazımızın başında da belirtiğimiz gibi şehirler arası nakliye firmalarını internetten üzerinden araştırabilir ve direk iletişime geçip kafanızdaki tüm soru işaretlerini aydınlatabilirsiniz. Son olarak da nakliye fiyatları eşyanın / yükün nereden alınıp nereye gitmesi gereken yol uzunluğuyla ve kaçıncı kattan alınıp kaçıncı katta çıkarılmasıyla ilişkili değişim göstermektedir. Bunu iyi hesaplamalı ve araştırmalı.