Profesyonel Paketleme

Her halde ilkçağlardan bu yana bir taşımacılık ya da günümüzde ki adıyla bir nakliye sektörü mevcut. Aradan bin yıllar geçmesine rağmen şuanda baktığımızda da hemen hemen her şeyin temelde aynı olduğunu görebiliyoruz ancak çok önceden geçerli olmayan şuan ise geçerli olabilecek şeyler mevcut. Mesela güvenle taşıma ya da parça eşya taşıma ya da paketleleme gibi şeyler bunlar. Tüm bunların ortak noktasına bakacak olursanız da hepsinin ortak noktasının nakliye sektörünü geliştirmek olduğunu görebilirsiniz ki yine resmin bütününe baktığınızda nakliye sektörünün gerçekten artık gelişmiş bir sektör olduğunu göreceksiniz. Paketleme de bu gelişimler arasından en iyisi diyebiliriz. Çünkü eşyalar çıkış noktasından varış noktasına gidedene kadar birçok şeye maruz kalabiliyor. Her hangi bir kaza olmasa bile araç içerisinde hasar görebiliyor ve sizlerin hasarlı eşyalar sevmediğini düşünüyoruz. Bu yüzden de nakliyat öncesi alınabilecek güvenlik önlemlerinin başında paketleme geliyor. Bu paketlemeninde elbette kendi içinde çeşitleri var ki en kalitelisi sizin de tahmin edecebileceğiniz gibi profesyonel paketleme. Şehirler arası nakliyat gibi uzun mesafe nakliyatlarda da oldukça sık ihtiyaç duyabileceğimiz bir şey. O yüzden kullanmadan veya kullanmaya başlamadan önce iyi düşünmeniz gerekir.

Profesyonel Paketleme Hizmetleri

Profesyonel Paketleme Hizmetleri

Profesyonel Paketleme Hizmetleri

Nedir peki profesyonel paketleme? Asla ürünlerin aynı standartlarda paketlenmesi değildir. Profesyonel paketleme çok zor bir iş olmasıyla beraber çok uzun saatler sürebilir ki bu zaman genelde bir şehirler arası nakliyat süresinin yarısı kadar oluyor. Profesyonel paketleme de her ürün ayrı sınıflara ayrılır ve paketlemesi o şekilde gerçekleştirilir. Bir bardak bile bir televizyon aynı şekilde paketlenmez. Bir saat ile bir koltuk aynı şekilde paketlenmez.

Öncelikle kırılabilir eşyalardan başlanır. Kırılabilir eşyaların yüzeyleri kağıtla çevrildikten sonra bir kutuya konulur ve etrafına strafor köpük koyulur. Bu sayede ne kadar kuvvetle karşılaşırsa karşlılaşsın zararı minimum ölçüde görür. Ardından da kutu kapatılır ve güvenli bir şekilde yerleştirilir. Bir televizyon paketlenecekse televizyonun dış yüzü plastik balon gibi bir madde ile kaplanır ve tüm çevresi sarıldıktan sonra yine aynı şekilde bir kutuya konulur ve kutu içi de yine strafor köpük ile doldurularak  alınacak zararın minimumu hedeflenebilir. Ancak buzdolabı, yatak, koltuk ve ya çamaşır makinesi gibi eşyalarda bu tarz bir paketleme yapılamaz. Hasar görebilecek noktaları çevrelenir sadece onun dışında pekde bir şey yapılamaz. Ondan sonra da zaten yola çıkmaya hazır.

Profesyonel paketleme dediğimiz tabir bundan ibarettir. Zamanla nakliyenin gelişmesi ile profesyonel pakeleme de gelişebilir ama bunun ne zaman ve nasıl olacağını bilemeyiz tabi ki.

Şehirler Arası Nakliyat

Profesyonel paketlemeye en çok ihtiyaç duyulan nakliye alanlarından biri şehirler arası nakliyat. Öyleki profesyonel paketleme dediğimiz tabirde bu şehirler arası nakliyat için çıkmış bir tabir. Ardından da değeri artmış ve kurumsal bazda ki nakliyatlar içinde bir değer taşımaya başlamıştır.

Şehirler arası nakliyat eğer ki kısa bir mesafe değil uzun bir mesafeyse bazı şeylere dikkat edilmesi gerekebilir. Mesela profesyonel paketleme ne kadar süre bir şehirler arası nakliyat’a dayanabilir ya da profesyonel paketlemenin kilometre bazlı bir geçerlilik süresi var mı diye. Tüm bu sorularıda birebir konuşmaktan başka çaremiz yoktur aslında. Şehirler arası nakliyat profesyonel paketleme ile böyle yapılır. Arada ki uyumu kavrayabilmişsinizdir umarım.

Sizlerde eşyalarınızı tamamen güvenli bir şekilde taşımak istiyorsanız nakliyat öncesi güven çözümlerinden biri olan profesyonel paketlemeyi deneyebilirsiniz. Eminim sizin için oldukça iyi bir seçenek olacaktır ve eşyalarınızın güvenliğini sağlayacaktır.