Sigortalı Taşımacılık

Bir sektör ne kadar genişse o sektörde sorun çıkma ve sorunun büyük olma ihtimali de o kadar yüksek olur. Günümüzde evden eve nakliye de bu sektörler arasına girmektedir açıkçası. Son zamanlarda özellikle ülkemizde çok büyümüştür ve sayısız nakliye firması bulunmaktadır. Gerek şehirler arası nakliyat olsun gerekse ilçe içi hiç fark etmez, nakliyecilikte gerçekleşebebilecek bu sorunlar sizi de bulabilir. Nakliyecilik için gerçekleşebilecek sorunlara bakacak olursak da bir ürünün yamulması, kırılması ya da her hangi bir şekilde hasar görmesi mümkün. Bunların dışında kaza sonucunda kaybolması, tamamen yok olması da mümkün. Ancak şanslı bir sektördesiniz ki nakliyecilik ile ilgili bir sorun olduğunda azda olsa bir telafisi mevcut. Tüm bu sorunlara karşında nakliye sektöründe sigortalı taşımacılık mevcut. Özellikle şehirler arası nakliyat için bu oldukça gerekli olabilir. Çünkü şehirden şehire yapılan nakliyatta bu tür olaylar sıkça başa gelebilir. Sigortalı taşımacılıkta temelinde basittir aslında. Ürünlerinizi sigortaya alırsınız ancak normal bir şekilde evinizi sigortalamaktan ya da iş yerinizi sigortalamaktan çok daha farklıdır.

Sigortalı Taşımacılık

Evden Eve Nakliyat

Evden Eve Nakliyat

Nasıl sigortanın çeşitleri varsa sigortalı taşımacılıkta da çeşitler mevcuttur. Bunlar direkt olarak nakliye firması ile yapılmasa da önemli sigorta şirketleri aracılığı ile yapılabilir şeylerdir ve yapılması geremektedir. Nakliye kazaları geçtiğimiz her yıl biraz daha azalsa da bir kaza sizinde başınıza gelebilir ve sizin hiçbir suçunuz olmamasına rağmen, en başta bu yüzden sigortalı taşımacılığı tercih etmelisiniz zaten.

Sigortalı taşımacılıkta tüm eşyalarınızı sigorta altına alabilirken aynı zamanda belirli eşyalarınızı da sigorta altına alabilirsiniz. Mesela maddi veya manevi değeri yüksek olan eşyaları ya da size o süre zarfı içinde muhakkak gereken eşyaları. Bunlar size bağlı olarak değişkenlik gösterebilen şeylerdir tamamiyle.

Tabi tüm bunların yanında da tüm eşyalarınızı da sigorta ettirebilirsiniz. Bu nasıl gerçekleşmekte peki? Eşyaların araca yüklenip ardından varış noktasına kadar ki tüm zamanları kapsar. Eşyalar eşya sahibine teslim edildikten sonra da sigorta anlaşması biter. Bu yine şehirler arası nakliyat içinde geçerlidir. Bir ofis, ev ya da farklı bir şey olması önemsizdir bu noktada.

Ancak yine sizi uyarmalıyız ki buda oldukça değişik bir konu olabilmekte. Mesela mevcut halde garantisi devam eden ürünleriniz sigorta kapsamına giremeyebilir ya da çok eski bir ürünün maddi değeri belirlenemeyeceğinden sigorta kapsamında sorun yaşatabilir. Bunun gibi olası birkaç şey daha mevcut.

Şehirler Arası Nakliyat

Ev, ofis, parça eşya gibi birçok şey şehirler arası nakliyat malzemesi olabilir ve tüm bunlar sigortalılattırılabilir. Bu sayede de sigortalanan eşyaların başına bir sorun geldiğinde maddi olarak kayıp sıfırlanabilir. Ancak manevi değer ise bilinemez tabi.

Eğer uzun bir şehirler arası nakliyat söz konusu ise tek araçla değil birden fazla araçla yola çıkılır. Buda daha az sürede daha çok eşya taşımak demektir. Eşyalar ilgili araçlara yerleştirilirken bile özenle yerleştirilir ve her ihtimale karşı önlem alınır. Bilgisayar, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi şeyler özenle kaplanır ve her darbeye karşı minimum hasarı alması sağlanır. Ardından sigortalı taşımacılık da gelince bir sorun yaşanması ve bu sorunun büyük ölçekte etkilemesi kesinlikle engellenmiş olur.

Sigortalı taşımacılık ile şehirler arası nakliye bu şekildedir. Önemli olan her adımı doğru bir şekilde yapmaktadır. Eğer ki hem ürünlerinizi doğru bir şekilde paketler ve yerleştirir hemde sigortalattırırsanız geriye yeni şehriniz dışında düşünmeniz gereken pek bir şey kalmaz ancak bunları küçümseyip yapmazsanız o zaman bir sorun ile karşı karşıyasınız demektir.