Taşınma Sırasında İhtiyaç Duyacağınız Malzemeler

Sizler de iyi bilirsiniz ki bu hayat üzerinde en zahmetli ve en çok masraflı olan işler arasında taşınmak gelmektedir. Bu anlarda hem eşyalarınızı düzgün bir şekilde koli yapmak hem de onların iyi bir şekilde düzenini sağlamak için de oldukça farklı olan malzemelere ihtiyaç duymaktasınız.

Bunların ilk başında herkes tarafından biliniyor olduğu gibi her boyda birçok koli ve koli bandı olmaz ise olmazlar arasında yer alır. Giyim eşyalarınızdan tutun mutfakta ve banyoda olan en küçük eşyaları koli yapmak için de oldukça farklı olan boylarda kolilere ihtiyaç duyacaksınız. Bunları daha önceden bir beyaz eşya firmasına, bakkal ya da market gibi bir yere söylemeyi tercih eder iseniz zaten onlar sizin için gerekli olan kolilerin ayarlamasını da sağlayacaktır. Ne kadar çok koli ve bant tedariği yaparsanız taşınma günü nakliye işlemi daha erken bitmesi demektir. Eğer şehirler arası uzun bir mesafeye taşınıyorsanız ve bir takım eşyalarınızın zarar görmesinden endişeniz var ise bazı paketlemeyi kendiniz de yapabilirsiniz. Genelde kurumsal firmalar tüm paketlemeyi kendileri yapar ve her türlü sorumluluğu kendileri üstlenir, lakin siz daha ekonomik bir tercih yapmış iseniz işinizi şansa bırakmamak için bir takım ön hazırlık yapmanızda fayda vardır. Örneğin beyaz eşyalarınızı sarmak için battaniyeye ihtiyaç duyabilirsiniz. İyi olan battaniyeleri harcamaya kimse kıyamayacak olmasından dolayı orta halli ya da kötü durumda olan battaniyeler işinizi görecektir.

Taşımayı Kendinize Dert Etmeyin...

Taşımayı Kendinize Dert Etmeyin…

Bunların ötesinde bir de tabi ki gazete ya da bez parçaları. Mutfak ve banyolarda yer alan hem cam hem de en ufak olan eşyaları kolilere koymadan önce sarmayı tercih eder iseniz birbirlerine çarparak kırılmaları da önlenecektir. Bunlar için sizler de ne kadar çok bez ya da gazete kağıtları kullanırsanız ona göre daha sıkı sarar ve kırılmalardan da ona göre kurtulursunuz. Bir de yorgan ve yatakları taşımak için de hurçları asla ihmal etmeyin. Ne kadar çok yatağınız var ise ona göre hurç olması sizlerin yataklarının taşınması konusunda da oldukça avantajlı olarak sizlerin yanında yer alacaktır. Her an bunları evleriniz içinde tutar iseniz sizler de taşınma konusunda pek de zorluk yaşamadan taşınmış da olabilirsiniz.