Villa Taşımacılığı

Villa taşıma şehir içi veya şehirlerarası ev taşımaya benzemiyor. Gerçekten çok farklı iki alan ve neredeyse arada dağlar kadar fark var. Villa evleri çok geniş olduğundan ve normal bir daire maksimum 3+1 bir büyüklükte olduğundan bu fark ortaya çıkıyor. Villa taşımada bunların yanında bazı incelikler yok değil. Mesela eşyaların yüklenmesi farklı olabiliyor. Şimdi isterseniz bunları biraz daha detaylı inceleyelim.

Şehirler Arası Villa Taşımacılığı

İlk olarak bir villa taşınırken genelde ucuz eşyalar bulunmaz, pahalı eşyalar bulunur. Her hangi bir kaza vs. gerçekleşirse de ortaya büyük bir maddi zarar çıkabilir. Bunun olmaması içinde villa eşyaları araca çeşitli aşamalardan geçerek yüklenir. Bu aşamalar sayesinde eşyalar darbenin etkisini çok daha hissedecektir. Böylelikle de her hangi bir sorun gerçekleşmeyecektir. Ürün en başta bir paket içine sarılır ve gözle görünmeyecek şekilde kaplanır. Ardından bir kutuya konulur ve darbeyi az hissetmesi için köpükle doldurulur. Dolduruluktan sonra da kapatılır ve bantlanır. Bu şekilde tek parça halinde uygun bir yere konur. Bunun yanında tek araç kullanılmaz. Eşyalar çokca olacağı için birden fazla araç kullanılır ve eşyaların tek bir araca sıkıştırılmaması sağlanır. Gerek şehir içi ve gerekse şehirlerarası nakliyat için bu büyük önem arz eder. Bunun en güzel yanı da bir araç olaki kaza yaptı diğer araç içinde ki eşyalar sağlam şekilde gideceği yere varır. Yani eşyaların yarısı kurtulmuş olur ki bu kimi zaman maddi kayıbı kimi zamanda manevi kayıbı önler.

Villa Taşımacılığı

Şehir İçi ve Şehirler arası Profesyonel Villa Taşımacılığı

Bunun yanında şehirler arası villa taşımada dikkat edilen noktalardan biri eşyaların araca yerleştirilmesidir. Bir villada küçük ev aletlerinden demirbaş eşyalara kadar birçok eşya olabilir. Salıncak, bahçe masası gibi normal koşullarda olmayacak eşyalar bulunabilir. Tüm bu eşyalarda araca özenle yüklenir. Bir masa düz bir şekilde yerleştirilmez, katlanır ve ardından yatay olacak şekilde yerleştirilir ki belli bir tasarruf sağlansın. Bunun yanında parçalanabilen tüm eşyalar parçalara ayrılarak araca yüklenir. Kırılgan eşyalar aracın ön tarafına konulurken ağır eşyalar aracın arka tarafına yüklenir. Bu şekilde belli bir ağırlık oluşur ve aracın tutuşu daha iyi sağlanır. Bu da trafik kazalarını önlemede iyi bir etkendir.

Son olarak villa taşıma eğer ki bir ilçeler arası taşıma değil şehirler arası nakliyat ise gidilecek yol güzergahı önceden belirlenmelidir. Tatil genelde kısıtlı bir zaman diliminde gerçekleştiği için biz firma olarak eşyaların zamanında varış noktasına gitmesine önem veririz. Bu yüzden nakliyeyi hızlandıracak, sizi bir takım zorunluluktan kurtaracak şeyler yaparız. Sizde tatil noktanıza erken gider, eşyalarınızı erken yerleştirir, eve tam anlamı ile erken kavuşursunuz.

Villa taşıma için söyleyebileceklerimiz bunlar. Evden eve nakliyat firmalarının çoğu bu tarz az rehavet gören alanlara yönelmez ancak biz EGETUR Nakliyat olarak villa taşımacılığı da yapmaktayız.  Bizim için önemli olan işin değerinden çok sizin için işin görülmesi.